Wszystko co warto wiedzieć o syropie klonowym

Nie sposób ukryć, że coraz więcej osób sięga po zdrowe alternatywy białego cukru. Jedną z nich jest bez wątpienia syrop klonowy z www.bee.pl. Przez niektórych bywa on określany mianem płynnego kanadyjskiego złota. Już sama nazwa sugeruje, że specyfik ten charakteryzuje się wyjątkowym kolorem oraz smakiem. Jak jest zaś z właściwościami zdrowotnymi? Okazuje się, że są one wyjątkowo cenne.

Poznaj właściwości syropu klonowego

Jak już wspomniano na wstępie, syrop klonowy warto docenić ze względu na specyficzny zapach oraz niezwykle przyjemny smak. Walory smakowe i zapachowe nie są jednak jedynymi zaletami syropu klonowego. Warto bowiem zaznaczyć, iż znajdziemy w nim całkiem spore ilości cennych dla naszego zdrowia składników mineralnych oraz witamin. Przede wszystkim w tym wyjątkowo słodkim produkcie znajduje się całkiem sporo witamin z grupy B. Są one oczywiście niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, ale w szczególności dla układu nerwowego. Niedoborów witamin z grupy B powinny unikać przede wszystkim osoby borykające się z depresją czy stanami lękowymi. Z całą pewnością warto byłoby również zwrócić uwagę na to, iż w syropie znajdziemy całkiem duże ilości dobroczynnego magnezu. Ogranicza on z całą pewnością negatywny wpływ chronicznego stresu na nasze zdrowie. Co więcej, dzięki magnezowi możemy również poprawić sobie nastrój oraz zapobiec uporczywym skurczom i drżeniom mięśni. W syropie klonowym znajdziemy także pewne ilości witaminy E, zwanej również witaminą zdrowia. Warto wspomnieć także o tym, iż specyfik ten posiada niższy indeks glikemiczny niż biały rafinowany cukier.

Do czego możemy wykorzystywać syrop klonowy?

Zastosowań syropu klonowego jest naprawdę całe mnóstwo. Możemy wykorzystać go jako dodatek do napojów, zarówno tych na zimno jak i na słodko. Szczególnie godna polecenia jest kawa mrożona z bitą śmietaną i syropem klonowym. Wreszcie, specyfik ten warto byłoby wykorzystać do udekorowania klasycznego amerykańskiego dania jakim są pankejki. Można również użyć go do posłodzenia tradycyjnych polskich naleśników. Wreszcie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby syropem klonowym posłodzić sobie poranną porcję owsianki czy też kaszy jaglanej. Syrop klonowy wyjątkowo dobrze komponuje się z orzechami, zarówno ziemnymi jak i włoskimi. Jego smak dobrze współgra z większością owoców. Jeżeli cenimy sobie oryginalne rozwiązania w kuchni, syropu klonowego możemy użyć jako składnika marynaty mięsnej. Warto również przygotować na jego bazie dressing do sałatki. 

Jedzenie freepik - pl.freepik.com